Новини от България
и Света

От 15 юли започва вторият прием за обезщетения на тютюнопроизводителите

Заявления за подпомагане по държавната помощ de minimis ще се приемат 15 август
От 15 юли започва вторият прием за обезщетения на тютюнопроизводителите
Facebook
Email

Заявления за подпомагане по държавната помощ de minimis ще се приемат 15 август

От 15 юли започва втори прием по държавната помощ de minimis за тютюнопроизводители, претърпели финансови щети вследствие на  неплатена продукция от страна на „Исперих – БТ“ АД за реколта 2010 г. и  „Лийв Табако А. Михайлидис“ АД  – за реколта 2016 г. Това реши на последното си заседание Управителният съвет на ДФ „Земеделие“.

Документи за кандидатстване могат да подадат тютюнопроизводителите, които не са имали възможност да подадат заявления за подпомагане по време на предходния прием по схемата  (15 април – 10 май 2019 г.).

Заявления за подпомагане ще се приемат в периода 15 юли – 15 август 2019 г. Документите трябва да се подават лично или чрез упълномощено лице в областните дирекции на Фонда по постоянен адрес за физическите лица и по адрес на управление за юридическите лица. До 30 август 2019 г. е срокът за окончателно представяне на изискуеми документи. Срокът за изплащане на помощта е до 10 работни дни след приема на заявленията и представянето на всички изискуеми документи.

Земеделските стопани, които могат да кандидатстват за настоящата помощ de minimis, трябва да са вписани в публичния регистър на тютюнопроизводителите в министерството на земеделието за 2019 г., както и да имат сключени договори за изкупуване на суров тютюн и приемо-предавателни протоколи за реколта 2010 с „Исперих – БТ“ АД и с „Лийв Табако А. Михайлидис“ АД за реколта 2016.

Общият размер на предоставените на едно лице или предприятие помощи по схема de minimis не може да надхвърля левовата равностойност на 25 000 евро (48 895.75 лв.) за период от три последователни бюджетни години (2017 г. – 2019 г.).

Размерът на помощта de minimis за тютюнопроизводителите, претърпели финансови щети от предходни години, е 3.2 млн. лв. След първия прием по схемата бяха изплатени над 2.1 млн. лв., уточняват от фонда.

Контакти и информация

businessnews.bg - бизнес нюс бг - новини от България и Света

Вашите новини от света на бизнеса, икономиката и технологиите.

Дизайн и изработка от WWW.IDEOWEB.BG Ideoweb - дизайн на уебсайт

Сайтът е част от ИДЕО ГРУП Girl in a jacket

businessnews.bg използва "бисквитки" (cookies), за да подобрим Вашето изживяване в уебсайта. При продължаване на използването на нашият уебсайт Вие се съгласявате с тях! ПРИЕМАМ ПРОЧЕТИ ПОВЕЧЕ

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00

Използвате Adblock

Молим Ви да изключите Вашият Adblock - така помагате за развитието на нашият уебсайт. Благодаря!