Събитието ще се проведе на 18 март (четвъртък) от 10.30 часа.
Едно от най-дългоочакваните бизнес събития – „Наука за бизнес“, организирано от Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия (ИАНМСП) и Българската академия на науките (БАН), се завръща изцяло онлайн след отлагането му през 2020 г. поради пандемията COVID-19.
Събитието ще се проведе на 18 март (четвъртък) от 10.30 часа и ще покаже най-интересните разработки на Академията, готови да се превърнат в успешен бизнес.
Акценти в събитието са разработка на PCR китове за детекция на патогени, прототип на ваксина за COVID 19, както и преносимо устройство за сухо обеззаразяване на въздуха от вируси и бактерии. Наред с това участниците ще имат възможност да разберат повече за разработената у нас биокерамика, изработена по технология, използвана на Международната космическа станция, както и демонстрация на робот. С редица презентации събитието ще покаже най-интересните проекти на Академията за оптимизация на индустриалните задачи, 3D цифровизация, енергийна ефективност, водородни технологии, екология, електро- и топлопроизводство, съхранение на енергия, медицина, вирусология, фармацевтична промишленост, лозарство, винарство и много други.
В рамките на форума ще бъдат представени и съвместни проекти между БАН и българските предприятия, успели да се наложат на пазара, както и научно-приложните продукти и технологии на изследователи от Академията, по които се работи в момента.
Основна мисия на „Наука за бизнес“ е да подпомогне изграждането на устойчива институционална среда за сътрудничество и взаимодействие между българската наука и бизнеса и ще събере на едно място във виртуалното пространство представители на институтите, лабораториите, Единния център за иновации на БАН и десетки български предприемачи, собственици на компании и иновационни ентусиасти.
Участниците в „Наука за бизнес“ ще могат да разберат повече за най-новите изделия, създадени в научните институти на БАН, възможностите за ползване на експертизата на учените, както и да установят контакт с представители на Академията чрез отделни виртуални стаи в сесията за въпроси и отговори. Събитието се организира с подкрепата на Enterprise Europe Network – България.
Участието в събитието е напълно безплатно и достъпно чрез бърза регистрация тук.