Citi не се плаши от амбициите си да върне служителите на работното място.
Citigroup предлага своята визия за бъдещето на гъвкавата работа с пускането на нови планове за трансформиране на централата си в Лондон. Банката на Уолстрийт трябва да преработи емблематичната си кула Canary Wharf Citi Tower – дом на операциите в Обединеното кралство, Европа и Близкия изток – в основен залог за продължаващото значение на работата в офиса в свят след пандемия. Плановете, пуснати тази седмица заедно с предварителен преглед на видео, ще видят 42-етажната кула преработена с гъвкава работа, екипно сътрудничество и технология в основата си.
„Нашата цел е да създадем екологично устойчиво, иновативно и вълнуващо място за работа, включващо модерен дизайн, най-съвременни технологии и най-добри практики в пространствата за служители и клиенти“, каза Дейвид Ливингстън, главен изпълнителен директор на Citi за EMEA.
Ориентираните към устойчивостта проекти ще имат за цел да понижат консумацията на енергия и да включат серия от зелени площи, както и място за срещи на приземния етаж, достъпно за широката публика. Очаква се проектът да бъде завършен през 2025 г. и според съобщенията ще струва около £100 милиона ($133 милиона).
20-годишната сграда първоначално беше закупена от Citi през 2019 г. в сигнал за продължаващия й ангажимент към Лондон като финансов център, дори когато столицата беше изправена пред предупреждения за изселване след Брекзит.
Да се върна в офиса или да не се върна?
Много фирми претеглят ползите от завръщането в офиса срещу продължаващите опасения за общественото здраве, повишаването на наемите на недвижими имоти и изместването на предпочитанията на служителите към отдалечена работа. Въпреки това Citi не се плаши от амбициите си да върне служителите на работното място. Миналата седмица банката призова служителите си в Ню Йорк да се връщат в офиса за два дни в седмицата от 7 февруари.
Все още не е ясно дали подобни инвестиции в ремонти на офиси ще се окажат достатъчно убедителни, за да върнат масово новоупълномощена отдалечена работна сила в офиса. Преди пандемията 60% от служителите, анкетирани от Cisco, казаха, че биха предпочели да работят в офис за три или повече дни. След епидемията тази цифра спадна до едва 19%.