Стартира четвъртото издание на Годишните награди в туризма. Кандидатури се подават онлайн на платформата www.tourismawards.bg. Там са описани подробно и всички условия, на които е необходимо да отговарят участниците. Срокът, в който желаещите могат да изпратят предложенията си, е 20 октомври 2019 г.
Претендентите, които отговарят на критериите, ще бъдат обявени на сайта на Наградите и за тях ще започне онлайн гласуването.
И тази година надпреварата ще се проведе в 16 категории, от които 6 професионални, 5 художествени и 4 специално предназначени за българските общини. Голямата награда „Изборът на българите“ традиционно ще бъде определена сред всички туристически обекти, включени в „100-те национални“ и „50-те малко познати места“.
Категория „Туристическа атракция/обект“ е допълнена и надградена. Наименованието ѝ се променя в „Туристическа атракция/обект и устойчивост на инвестицията“. Така обхватът й се разширява, като се включват критерии за устойчивост в работата и управлението на обектите.
Онлайн вот ще определи носителите на награди във всяка категория. Всеки може да гласува еднократно за един участник в рамките на една категория (отчита се едно гласуване от всеки IP адрес), като може да се подкрепи кандидат от всяка категория.
Ще се следи внимателно да не се допуска манипулиране и нерегламентирано генериране на гласове, като опити за намеса ще повлияят негативно за класирането на съответния кандидат, предупреждават от министерството на туризма.
Наградените ще бъдат обявени на официална церемония в София на 16 декември.
Категориите, за които може да се подават заявления за участие, са:
- „Туристическа атракция/обект и устойчивост на инвестицията“;
- „Туристическо събитие“;
- „Духът на България“;
- „Специализиран туризъм“;
- „Иновация“;
- . „Журналистически материал на тема туризъм в България в печатна медия“;
- „Журналистически материал на тема туризъм в България в онлайн медия“;
- „Журналистически материал на тема туризъм в България в интернет блог“;
- „Журналистически материал на тема туризъм в България в радио“;
- „Журналистически материал на тема туризъм в България в телевизия“;
- . „Община за планински туризъм“;
- . „Община за морски туризъм“;
- „Община за балнео- и СПА туризъм“;
- „Община за културно-исторически туризъм“.
Снимка: Министерство на туризма