Китайската SenseTime отлага IPO за 767 милиона долара в Хонконг

SenseTime е планирал да продаде 1,5 милиарда акции в ценови диапазон от HK$3,85 до HK$3,99.

Китайската стартираща компания за изкуствен интелект SenseTime Group отложи първоначалното публично предлагане (IPO) в Хонконг на стойност 767 милиона долара в понеделник, след като беше поставена в черен списък за инвестиции в САЩ.

SenseTime заяви, че остава ангажиран с приключването на предлагането и ще публикува допълнителен проспект и актуализиран график за листване.

Ройтерс съобщи за първи път по-рано в понеделник за плана на компанията да оттегли предложението и да актуализира проспекта си, за да включи потенциалното въздействие на забраната за инвестиции в САЩ, с цел рестартиране на процеса на IPO.

SenseTime е планирал да продаде 1,5 милиарда акции в ценови диапазон от HK$3,85 до HK$3,99, според неговите регулаторни документи. Това ще събере до 767 милиона долара, цифра, която вече беше намалена по-рано тази година от целта от 2 милиарда долара.

Въпреки това, вместо да определи котировъчната си цена в петък, както е планирано, тя се озова в спешни разговори с Хонконгската фондова борса и нейните адвокати относно бъдещето на сделката на фона на съобщенията за задаващия се черен списък.

SenseTime не предостави подробности за графика за ревизирано IPO в подаването си на борсата в Хонконг в понеделник.

 

Компанията заяви, че ще възстанови всички средства за кандидатстване в пълен размер без лихва на всички кандидати, които са записали нейните акции в процеса на предлагане.

Министерството на финансите на САЩ добави SenseTime към списък с „китайски компании от военно-промишлен комплекс“, обвинявайки компанията, че е разработила програми за разпознаване на лица, които могат да определят етническата принадлежност на целта, с особен акцент върху идентифицирането на етническите уйгури.

Експерти и правозащитни групи на ООН смятат, че повече от милион души, главно уйгури и членове на други мюсюлмански малцинства, са били задържани през последните години в огромна система от лагери в най-западния китайски регион Синдзян. Китай отрича злоупотребите в Синдзян, но правителството на САЩ и много правозащитни организации твърдят, че Пекин извършва геноцид там.

Related posts

Висшият мениджмънт в компаниите не е подготвен за изкуствения интелект

Американската компания UKG стартира глобален иновационен хъб в България

Заради ИИ: SAP ще предприеме мащабно преструктуриране, което ще засегне 8000 служители

businessnews.bg използва "бисквитки" (cookies), за да подобрим Вашето изживяване в уебсайта. При продължаване на използването на нашият уебсайт Вие се съгласявате с тях! ПРОЧЕТИ ПОВЕЧЕ