Новини от България
и Света

Как Forbes даде старт на една нова индустрия?

Замисляли ли сте се кой прави всички класации и статистики, на които ежедневно се доверяваме.
Как Forbes даде старт на една нова индустрия?
Facebook
Email

Замисляли ли сте се кой прави всички класации и статистики, на които ежедневно се доверяваме.

Замисляли ли сте се кой прави всички класации и статистики, на които ежедневно се доверяваме. От както списание Forbes публикува през 1982 г. своята първа класация за най-богатите американци, индустрията за изготвянето на класации се превърна в истински бунт.

В момента света може да се довери на 6 различни класации, които следят богатството на милиардерите. Всъщност изготвянето на класации се е превърнало в една много доходоносна дейност.

През 2012г. компанията Bloomberg се впусна в бизнеса с изследването на милиардерите. Компанията актуализира класацията си постоянно. Няколко месеца след това Hurun, базирана в Шанхай опита да следи световното богатство, но след това се спря само на Китай.

Две години по-рано двама бивши журналисти на Forbes създадоха компанията Wealth-X, която се съсредоточава само над най-богатите хора. В момента там работят над 170 души, които постоянно анализират резултатите, за да ги предадат на различни компании, банки и други.

В различните класации броят на милиардерите е различен. Според някои в момента света разполага с 2500 милиардера, а други твърдят, че те са малко под 1800. Богатството на дадена личност също е различно. Доналд Тръмп, например, нарече класацията на Bloomberg „срамна”, след като те оцениха състоянието му на 3 млр. долара. Тръмп, обаче е на мнение, че разполага с повече от 10 млрд. долара.

Ингвар Кампард, основател на Ikea, намира място в класацията на Bloomberg, като е оценен на над 43 млрд. долара. Forbes, обаче дори не смята, че той е богат и не му отрежда място в най-престижната си класация.

Първото място не се оспорва от никого. То е запазено за Бил Гейтс, основател на Microsoft. Единственият спор възниква по повод истинската стойност на богатството. То варира между 75 и 86 млрд. долара.

Всъщност да бъдеш в подобна класация не е само пресижно. Много милиардери не искат имената им да попадат в подобна класация, за да запазят анонимност. Други, като Тръмп например, нямат нищо против света да знае, че той разполага с богатство еквивалентно на това на 1/3 от цялото население на Земята.

 

Контакти и информация

Вашите новини от света на бизнеса, икономиката и технологиите.

Дизайн и изработка от WWW.IDEOWEB.BG Ideoweb - дизайн на уебсайт

Сайтът е част от ИДЕО ГРУП Girl in a jacket

businessnews.bg използва "бисквитки" (cookies), за да подобрим Вашето изживяване в уебсайта. При продължаване на използването на нашият уебсайт Вие се съгласявате с тях! ПРИЕМАМ ПРОЧЕТИ ПОВЕЧЕ

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00

Използвате Adblock

Молим Ви да изключите Вашият Adblock - така помагате за развитието на нашият уебсайт. Благодаря!