ЕС със стремеж до 30 април да ратифицира споразумението за Брекзит

Европейският съюз ще се допита до Великобритания дали може да удължи с допълнителни два месеца ратифицирането на търговското споразумение за Брекзит, като удължи срока до 30 април.

Европейският съюз ще се допита до Великобритания дали може да удължи с допълнителни два месеца ратифицирането на търговското споразумение за Брекзит, като удължи срока до 30 април.

Европейската комисия, която ръководи преговорите за Брекзит и отговаря за търговската политика на блока, заяви, че е приела предложение в сряда за допитване за удължаването.

Комисията заяви, че удължаването е необходимо, за да се гарантира, че споразумението е на разположение на всичките 24 езика на ЕС за негов контрол от Европейския парламент и групата от правителства на ЕС, наречена Европейски съвет.

Изтеглянето на срока ще трябва да бъде договорено от Великобритания в Съвета за партньорство между ЕС и Обединеното кралство, но не бе уточнено кога точно би се случило нещо подбно.

Британският бивш преговарящ за Брекзит Дейвид Фрост заяви пред Камарата на лордовете на комитета във вторник, че е наясно с искането за удължаване, добавяйки, че не е ентусиазиран от това.

"Чакаме да видим какво представлява това искане и колко дълго искат да удължат процеса. Очевидно е малко разочароващо, като се има предвид, че обсъдихме това само преди месец", каза той.

Без удължаване, Европейският парламент планира да проведе специална сесия в края на февруари, за да гласува споразумението. Дебатите и мненията на комисиите по темата показват, че законодателите от ЕС ще подкрепят сделката, дори ако смятат, че тя се ускорява.

Related posts

Германия стартира най-големия соларен парк в Европа

Китай пренасити пазара със соларни панели

Строежът на първата „натриева“ АЕЦ на Бил Гейтс ще започне през юни, дори без разрешение от властите

businessnews.bg използва "бисквитки" (cookies), за да подобрим Вашето изживяване в уебсайта. При продължаване на използването на нашият уебсайт Вие се съгласявате с тях! ПРОЧЕТИ ПОВЕЧЕ