Фондация "Бил и Мелинда Гейтс" в борбата срещу COVID-19

В четвъртък фондацията – която е най-голямата частна фондация в света – заяви, че ще ангажира допълнителни 250 милиона долара за подпомагане на борбата с пандемията.

Фондация "Бил и Мелинда Гейтс" засилва борбата си срещу пандемията COVID-19.

В четвъртък фондацията – която е най-голямата частна фондация в света – заяви, че ще ангажира допълнителни 250 милиона долара за подпомагане на научните изследвания, разработката и справедливото предоставяне на тестове, лечения и ваксини за COVID-19. Това бележи най-големия принос на фондацията за борбата с COVID-19 до момента. Общите ангажименти на фондацията към глобалния отговор на COVID-19 сега възлизат на 1,75 млрд. долара.

Мелинда Гейтс, съосновател на фондацията, каза, че голяма част от средствата ще подкрепят усилията за облекчаване на COVID-19 в слаборазвити страни.
Основната ни цел е да гарантираме, че тези ваксини ще попаднат в страните с ниски и средни доходи. Така че част от тези пари ще бъдат използвани за набавяне на 200 милиона дози ваксини за страни с ниски и средни доходи и за закупуване на 120 милиона бързи диагностични теста за страни с ниски и средни доходи “, каза Гейтс.

Гейтс признава логистичните предизвикателства пред получаването на ваксина в ръцете на тези в страните с по-ниски доходи. Но също така обяви, че това не значи, че не може да се направи.

Трябва да направим много добро предварително планиране. И това трябва да се случи сега. Но е възможно “, подчерта Гейтс.

Успехът на този фронт е от съществено значение за борбата с нарастването на бедността в страните с по-ниски доходи, които са атакувани и от пандемията.
Международната организация на труда (МОТ) наскоро изчисли, че относителната бедност сред неформалните работници в страните с ниски доходи се е увеличила с изумителните 56% през първия месец на пандемията. Само в Африка този брой показва 62% увеличение.
Тъй като пандемията се разпространява в развиващите се страни, изкореняването на крайната бедност, засягаща в момента около 680 милиона души, изглежда почти утопично“, написаха изследователи от ООН в нова книга през октомври.

Related posts

Германия стартира най-големия соларен парк в Европа

Китай пренасити пазара със соларни панели

Строежът на първата „натриева“ АЕЦ на Бил Гейтс ще започне през юни, дори без разрешение от властите

businessnews.bg използва "бисквитки" (cookies), за да подобрим Вашето изживяване в уебсайта. При продължаване на използването на нашият уебсайт Вие се съгласявате с тях! ПРОЧЕТИ ПОВЕЧЕ