• Представят у нас иновация за регулирането на AI, която завладя техиндустирята в Европа и САЩ

    Представят у нас иновация за регулирането на AI, която завладя техиндустирята в Европа и САЩ

    Иновацията бе припозната от Европейската комисия като първата стъпка при практическото налагане на регулациите.

    Представят у нас иновация за регулирането на AI, която завладя техиндустирята в Европа и САЩ

    За първи път у нас технологичното гуру д-р Павол Биелик от Швейцарския технологичен институт представя пред българска аудитория иновация за регулирането на AI в рамките на нов бизнес форум на b2b Media.

    Еднодневният формат, озаглавен EU AI Act: Регулации и трансформация в индустриите, ще се проведе на 1 ноември от 9:30 ч. в хотел Интерконтинентал и ще постави фокуса върху изкуствения интелект и новите регулации на ЕС.

    Д-р Биелик е технически директор на българо-швейцарския стартъп LatticeFlow, който преди броени дни пусна на пазара инструмент за проверка на генеративни AI модели, разработен съвместно с българския технологичен институт INSAIT и ETH Zurich. Иновацията бе припозната от Европейската комисия като първата стъпка при практическото налагане на регулациите.

    По време на форума водещи технологични експерти, юристи и консултанти ще запознаят българската бизнес общност с особеностите на първия в света Законодателен акт за изкуствения интелект, наложен от ЕС. Участниците ще получат ценна информация за крайните срокове за прилагането на регулациите, както и ключови насоки за внедряването им в различни индустрии и бизнеси, независимо от техния мащаб. 

    Освен всичко това те ще бъдат насочени към подходящи за тяхната дейност програми за европейски средства.

    Сред лекторите във форума са също Радослав Ризов, главен директор на ГД „Европейски фондове за конкурентоспособност“, Петър Витанов, евродепутат от С&Д в мандат 2019-2024, докладчик в сянка на закона за AI, Светлин Наков, основател на SoftUni, Стефан Николов, собственик и управител на ITC Consult, Иван Дудин, експерт по киберзащита, базирана за AI, и изп. директор на Balkansworks.cloud, Адмира Бошняку, експерт "Европейски проекти и програми" и консултант с над 13 години опит в сферата, д-р Галя Манчева, консултант за европейските регулации по отношение на AI, основател и изп. директор на ai-advy, доц. д-р Николай Крушков, ръководител на катедра "Интелектуална собственост и технологичен трансфер" към УНСС и д-р Ралица Крушкова- действащ адвокат и преподавател в ТУ – София.

    Няма етикети за тази новина

    Оценка на новината

    5.00