• Представят за първи път у нас технология за 3D принтиране на къщи на второто издание на AdditiveDays

    Представят за първи път у нас технология за 3D принтиране на къщи на второто издание на AdditiveDays

    Сред акцентите на събитието ще са още приложения на триизмерния печат в областта на медицината, модата, индустрията и редица други сфери

    Представят за първи път у нас технология за 3D принтиране на къщи на второто издание на AdditiveDays

    Българската публика ще има възможност за първи път да види технологии за 3D принтиране на къщи. Те ще бъдат представени от международната компания за триизмерен печат на сгради WASP, която е сред пионерите в тази иновативна област. Това ще стане на второто издание на балканската конференция за 3D принтиране AdditiveDays, което ще се проведе межуд 20 и 23 февруари в София Тех Парк. Събитието е единственото у нас, посветено изцяло на триизмерния печат и през тази година ще бъде под мотото “Beyond the hype”. Организатор е българският вносител на 3D технологии Би Ту Ен. Сред акцентите на форума тази година ще са още приложенията на тази технология в областта на медицината, модата, различни индустрии и други браншове.

    За незапознатите, 3D принтирането, известно още като триизмерен печат представлява създаването на физически обекти чрез наслагване на материал слой по слой в процес, който наподобява работата на мастилено – струйните принтери. По този начин може да се създава локално огромно разнообразие от предмети, включително инструменти, продукти за битова употреба, дрехи, играчки, архитектурни и производствени проекти, а от скоро дори сгради, превозни средства и какво ли още не. При това този тип производство може да се извършва почти навсякъде – в отдалечени градчета, където липсва качествена транспортна инфраструктура, дори в Антарктида или в космоса.

    Това е технология с огромен потенциал в редица браншове, а целта на AdditiveDays е именно да я популяризира и да представи нейните възможности пред българския бизнес и по-широка аудитория. Събитието е напълно безплатно, но със задължителна регистрацията.

    Силен акцент в програмата ще има и върху темата за устойчивостта на 3D печата. „Тази технология спомага да създаваме предмети само когато те наистина са ни необходими, вместо да се произвеждат с хиляди бройки, да залежават в складове и след това много от тях да се бракуват. Това е полезно и за компаниите, които могат да оптимизират своето производство и да спестят значителни средства. Това я прави изключително екологична, а с развитието на решения за рециклиране на 3D принтирани продукти, този аспект ще придобие още по-голямо значение“ - убеден е Боян Пехливанов, основател на Би Ту Ен.

    Няма етикети за тази новина

    Оценка на новината

    0