Pokemon Go е световен феномен, за който всеки с достъп до медии и съвременни технологии вече е чувал. Играта е повод за интернет шеги, мащабни репортажи из медиите, включително и водещите телевизии в България, както и мания за хора на всякаква възраст, които са се втурнали да гонят покемони с телефоните си.
Pokemon Go е световен феномен, за който всеки с достъп до медии и съвременни технологии вече е чувал. Играта е повод за интернет шеги, мащабни репортажи из медиите, включително и водещите телевизии в България, както и мания за хора на всякаква възраст, които са се втурнали да гонят покемони с телефоните си. Сравнително нишовото допреди броени месеци и считано за детинско заглавие, в което хващаш малки анимирани животинки и ги изпращаш на битка с друг геймър, спонтанно се превърна в институция, която върна Nintendo в играта след колебливото представяне на Wii U, представлява колосалните 47% от световния пазар за мобилни игри и обещава на създателите си приходи от над четири милиарда долара до края на годината.
За какво става дума? Pokemon Go е играта, която те подканва да напуснеш комфорта на дивана в хола си, за да излезеш на улицата и … да ловиш покемони. Колоритните виртуални животники се крият в паркове, около централни сгради, в собствения ти дом и по улиците на практически всеки град по света, благодарение на технологията augmented reality (добавена реалност) и всичко, което се иска от ентусиазираните „ловци“ е да извадят смартфоните си и да ги открият. Световнопризнати медицински лица вече изтъкнаха, че това е игрално заглавие, което реално, подобрява физическото и психическо здраве на геймърите. И всичко гореописано е по-достъпно от практически всяка масова игра за 2016 г. до момента, защото Pokemon Go е абсолютно безплатен и всеки може да се впусне в „лова“ още преди да е преполовил този текст, след като свали съответното приложение на своето iOS или Android мобилно устройство.
Тук си говорим за приключение, което загърбва виртуалната реалност и ви подканва да се запознаете с реалната такава. Простичко и гениално, подобно на всички концепции на Nintendo през годините.
За съжаление проблемите с концепцията не закъсняха и освен като позитивна новина, Pokemon GO спонтанно попадна и в криминалните хроники по света и у нас. Всеки ще се съгласи, че не е особено добра идея малки и пораснали деца да пресичат централни булеварди, вървейки със забит нос в телефона без да откъсват очи от дисплея.
Затова единствената българска верига за видеоигри Pulsar пусна у нас идеалното помощно оръжие за “лова“ на покемони – гривната Pokemon Go Plus. Тя ще стои ефектно на ръката ви, докато телефонът или таблетът ви, от своя страна, си стоят там, където им е мястото, за да не се излагат играчите на излишен риск – в джоба или чантата им. Това обаче не пречи на „лова“, защото когато наближите Покестоп (PokeStop), или сте попаднали на покемон, гривната ще подаде сигнал – светлинен или вибрация. Можете дори да хвърлите поке-топката, с която да уловите виртуалното животинче без да вадите смарт устройството си, а ако хващането е успешно, гривната ще отпразнува победата с вибрация.
Pulsar продължават с лова и ви подканват да сторите същото, стига да сте правилно екипирани и защитени от инциденти. Просто защото детството и желанието за забавление не е нещо, което се измерва в години.