Новини от България
и Света

Промените в Наредба № 3 от 2023 г. за условията и реда за прилагане на интервенциите под формата на директни плащания са обнародвани в Държавен вестник

Kрайният срок за подаване на заявления без санкции  е 15 май 2025 г. и с 1% санкция за всеки ден закъснение в периода 16 май – 9 юни 2025 г.
6627
Facebook
Email

В Държавен вестник е обнародвана Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 3 от 2023 г. за условията и реда за прилагане на интервенциите под формата на директни плащания.


От Кампания 2025 с промените в еко схемата за поддържане и подобряване на биологичното разнообразие и екологичната инфраструктура се  създава възможност за: 
– подпомагане на земеделските стопани за площи, поддържани под угар (до 7% от обработваемите земи в стопанството), както и  подпомагане за поддържане на площи в местообитания на видове от значение за Общността; 
– създаване на буферни ивици в обработваеми земи с покритие от естествена растителност, угар или цъфтящи растения.


За земеделските стопани, които отглеждат пасищни животни, е осигурена възможност за подпомагане по  еко схемата за екстензивно поддържане на постоянно затревените площи, както на постоянно затревените площи,  така и на обработваеми земи, заети с фуражни култури и/или протеинови култури, като земеделският стопанин следва да има съотношение на пасищни животни към площите в размер от 0.3 до 1 ЖЕ/ха. 


По предложение на браншови организации изменението на наредбата предвижда производителите на плодове и зеленчуци да могат да докажат получените добиви от културите от заявените от тях площи и за  преработената  продукцията на ишлеме.


С изменението на  Наредба № 4 от 2024 г.  от 30 март 2023г. за условията и реда за подаване на заявления за подпомагане  по интервенциите за площ и за животни от Кампания 2025, производителите на плодове следва при кандидатстване в заявлението си за подпомагане да посочат годината на създаване на трайното насаждение за всички площи, заявени с овощни насаждения. 


С изменението на наредбата се предвижда кандидатите да включват в заявлението си за подпомагане и информация за поливността на заявените площи със  зеленчукови култури, като следва да представят и документ за правно основание за ползване на водата за напояване. 

Контакти и информация

Вашите новини от света на бизнеса, икономиката и технологиите.

Дизайн и изработка от WWW.IDEOWEB.BG Ideoweb - дизайн на уебсайт

Сайтът е част от ИДЕО ГРУП Girl in a jacket

businessnews.bg използва "бисквитки" (cookies), за да подобрим Вашето изживяване в уебсайта. При продължаване на използването на нашият уебсайт Вие се съгласявате с тях! ПРИЕМАМ ПРОЧЕТИ ПОВЕЧЕ

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00

Използвате Adblock

Молим Ви да изключите Вашият Adblock - така помагате за развитието на нашият уебсайт. Благодаря!